PM54-221K-RC Bourns Inc. FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM 220µH Unshielded Wirewound Inductor 350mA 1.57 Ohm Nonstandard
Part Nnumber
PM54-221K-RC
Description
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM 220µH Unshielded Wirewound Inductor 350mA 1.57 Ohm Nonstandard
Producer
Bourns Inc.
Basic price
Categories Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors Manufacturer Bourns Inc. Series PM54 Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Type Wirewound Material - Core Ferrite Inductance 220µH Tolerance ±10% Current Rating 350mA Current - Saturation 440mA Shielding Unshielded DC Resistance (DCR) 1.57 Ohm Q @ Freq 20 @ 796kHz Frequency - Self Resonant 6MHz Ratings - Operating Temperature -40°C ~ 125°C Frequency - Test 1kHz Mounting Type Surface Mount Package / Case Nonstandard Supplier Device Package - Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Following Parts
Random Products
(keyword PM54-221K-RC Bourns Inc. FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM 220µH Unshielded Wirewound Inductor 350mA 1.57 Ohm Nonstandard)